Zbiorniki retencyjne na deszczówkę - Małopolskie
Świadomość ekologiczna i coraz popularniejsza moda na oszczędne życie sprawiają, że stale opracowywane są nowe technologie wprowadzające kolejne możliwości podczas codziennej eksploatacji budynków. Jednym z ważniejszych punktów jest ochrona cennych zasobów wody słodkiej. Można ją wesprzeć, stosując zbiorniki retencyjne w Małopolsce i innych regionach o specyficznym mikroklimacie z dużą ilością opadów atmosferycznych, ale również w pozostałych rejonach kraju.
Jakie są zalety zbiorników na deszczówkę w Małopolskiem?
Korzystanie ze zmagazynowanych zasobów wody deszczowej ogranicza stopień zużycia stale malejących ilości wód słodkich. Choć nasza planeta w większości pokryta jest akwenami, w znacznym stopniu zawierają one wodę słoną, a zatem niemożliwą do spożycia bez wcześniejszego uzdatnienia. Zbiorniki na deszczówkę w Małopolskiem pozwalają na zgromadzenie zapasów wody służącej do celów gospodarczych, a przy tym ograniczają możliwość nadużywania cennej wody pochodzącej z lokalnych wodociągów.
Do czego można wykorzystać zbiorniki retencyjne w Małopolsce?
Woda deszczowa magazynowana w zbiornikach może być używana w celach gospodarczych. Jest to woda niezdatna do spożycia, nie można przy jej użyciu gotować ani myć naczyń przeznaczonych do kontaktu z żywnością. Zbiorniki retencyjne w Małopolsce zapewnią za to zasoby przydatne przy podlewaniu terenów zielonych, praniu czy myciu auta. Odpowiednie zaprojektowanie instalacji wodno-kanalizacyjnej pozwoli również na podłączenie do niej zbiorników i tym samym zasilanie zlokalizowanych w budynku spłuczek. Takie działanie ma wpływ nie tylko na stan środowiska naturalnego, ale również ograniczenie rachunków za zużycie wody wodociągowej.