Zbiorniki naziemne na deszczówkę
Coraz popularniejszym rozwiązaniem w wielu nowo powstających lub modernizowanych budynkach są dodatkowo montowane zbiorniki do magazynowania wody deszczowej. Zastosowanie znajdują nie tylko w większych firmach i zakładach produkcyjnych, ale również w prywatnych gospodarstwach domowych. Zbiorniki nie tylko pozwalają wesprzeć środowisko naturalne i występujące w nim cenne zasoby wody słodkiej, ale także umożliwia wprowadzenie znacznych oszczędności w zakresie otrzymywanych rachunków za media. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy Carbo-San dotyczącą zbiorników naziemnych na deszczówkę.
Deszczówka magazynowana w zbiornikach pochodzi przede wszystkim z systemu odprowadzania wód opadowych występującego na dachach i tarasach. Krzywizna dachów i lekkie nachylenie powierzchni tarasu sprzyja spływaniu wody do określonych miejsc, z których transportowana jest ona do zainstalowanego zbiornika. Tak pozyskane zasoby wody słodkiej mogą być wykorzystane w wielu pracach gospodarczych, niedopuszczalne jest jedynie użycie ich do celów spożywczych lub higienicznych. Odpowiednie zaprojektowanie instalacji pozwoli jednak na użycie wody ze zbiornika do zasilenia spłuczek zamontowanych w gospodarstwie czy kranów zlokalizowanych w ogrodzie.
Specyfikacja zbiorników naziemnych na deszczówkę
Naziemne zbiorniki do magazynowania wody deszczowej są jednym z popularniejszych rozwiązań w zakresie gospodarki opadami. Ich instalacja nie wymaga przygotowania specjalnych wykopów i przestrzegania ścisłych zasad montażu, tak jak wygląda to w kwestii zbiorników umieszczanych pod ziemią, w najbliższym otoczeniu budynku. Nie oznacza to jednak, że zbiorniki naziemne na deszczówkę mogą być zainstalowane w dowolnych warunkach. Należy zadbać o to, aby miały jak najlepsze możliwości do pracy, co wpłynie na ich efektywność oraz bezpieczeństwo eksploatacji. Ważne jest, aby w pomieszczeniu, w którym zostanie zamontowany dany zbiornik, temperatura nigdy nie spadała poniżej zera. To zapewni doskonałe możliwości użytkowe zbiornika i umożliwi efektywne korzystanie z naturalnych zasobów wody słodkiej.
Naziemne zbiorniki przeznaczone do magazynowania wody opadowej montowane są najczęściej przy elewacjach. Ich zasilanie pochodzi wówczas bezpośrednio z rur spustowych. Ten model zbiornika w naszej ofercie występuje w różnych pojemnościach, których dobranie zależy od warunków danego gospodarstwa czy zakładu oraz potrzeb w nim panujących. Oferujemy zarówno mniejsze zbiorniki o pojemności 2000 litrów, jak i duże pojemniki mieszczące nawet do 13000 litrów wody opadowej. Rozwiązania stosowane w naziemnych zbiornikach pozwalają na stworzenie bardziej zróżnicowanej oferty, dzięki czemu każdy klient bez trudu dobierze odpowiedni produkt odpowiadający jego indywidualnym preferencjom.
Czy zbiorniki naziemne na deszczówkę są efektywnym rozwiązaniem?
Koszt instalacji zbiornika służącego do magazynowania wody opadowej może wydawać się zbyt wysoki dla potencjalnych klientów. Warto jednak zaznaczyć, że jest to długoterminowa inwestycja, która w dłuższej perspektywie przynosi znaczne oszczędności. Używanie wody przechowywanej w zbiornikach naziemnych na deszczówkę do prac ogrodowych, gospodarczych czy do zasilania spłuczek pozwala ograniczyć zużycie mediów pochodzących z lokalnych wodociągów i tym samym znacząco obniżyć rachunki. W skali roku przynosi to duże oszczędności, które mogą zostać wówczas przeznaczone na inny wybrany cel.