Zbiorniki na deszczówkę - Rzeszów
Nowe budynki coraz częściej powstają przy wykorzystaniu technologii, które umożliwiają eksploatację budynku bez dużej szkody dla środowiska naturalnego. Wśród rozwiązań mających na celu oszczędzanie cennych zasobów wody słodkiej najpopularniejszym jest odzyskiwanie części opadów atmosferycznych i korzystanie z tak zdobytej wody w celach gospodarczych. Podobny system oparty na zbiornikach retencyjnych można zastosować również w modernizowanych obiektach użyteczności publicznej, fabrykach, biurowcach, a nawet prywatnych gospodarstwach.
Sprawdzony sposób na magazynowanie wody opadowej
Rozwiązania tego typu można stosować na terenie całego kraju, jednak szczególnie opłacalne są w południowych rejonach Polski. To właśnie tam opady są szczególnie częste i gwałtowne. Użytkownikom zbiorników na deszczówkę w Rzeszowie i na terenie województwa podkarpackiego umożliwia to magazynowanie znacznych ilości wody opadowej, która pomoże wprowadzić oszczędności w kosztach eksploatacji budynku i obniżyć tym samym rachunki za wodę pochodzącą z miejskich wodociągów.
Wodę deszczową można wykorzystywać do różnego rodzaju prac gospodarczych i porządkowych. Wykluczone jest jedynie przeznaczenie jej do spożycia, nie można z niej korzystać także podczas kąpieli czy zmywania naczyń. Woda pochodząca ze zbiorników na deszczówkę doskonale posłuży za to do podlewania ogrodu, mycia aut, a nawet prania. Właściwości deszczówki sprawiają, że detergenty rozpuszczają się w niej znacznie łatwiej niż w wodzie z wodociągów, dzięki czemu każda partia prania wymaga mniejszej ilości proszku. Odpowiednie zaprojektowanie systemu korzystającego z proponowanych zbiorników na deszczówkę w Rzeszowie pozwoli również na wykorzystanie ich do zasilania spłuczek zainstalowanych w budynku.
Typy zbiorników na deszczówkę – Rzeszów
Nasza oferta skierowana do klientów z województwa podkarpackiego opiera się o dwa typy zbiorników. Wśród nich proponujemy:
- zbiorniki podziemne – umieszczone w specjalnie przystosowanym do tego celu wykopie w pobliżu budynku i przykryte przynajmniej 50-centymetrową warstwą gruntu. Świetnie sprawdzają się w budynkach umieszczonych na dużych parcelach, w których nie ma możliwości wydzielenia pomieszczenia na zbiornik, lecz rozległe tereny pozwalają na umieszczenie go w okolicy. Podziemne zbiorniki na deszczówkę w Rzeszowie mogą zostać połączone i potraktowane jako moduły całego systemu o dużym litrażu. Poszczególne produkty występują w pojemnościach od 2000 do 13000 litrów.
- zbiorniki naziemne – można je zainstalować w budynkach, które zachowuję odpowiednie warunki. W tym przypadku należy wydzielić odrębne pomieszczenie do montażu zbiornika. Zwykle instaluje się go przy elewacji, co pozwala na swobodny dopływ wody bezpośrednio z rur spustowych. Ważne jest, aby w pomieszczeniu temperatura nigdy nie spadała poniżej zera. Naziemne zbiorniki na deszczówkę występują w pojemnościach 2000-13000 litrów.
Przy wyborze odpowiedniego zbiornika warto uwzględnić nie tylko warunki występujące w budynku, ale również potrzeby użytkowników i zakres prac, do których będzie wykorzystywana woda pochodząca z systemu gospodarki deszczówką. Określenie tych parametrów pozwoli na dobranie optymalnego zbiornika odpowiadającego wszelkim wymaganiom.